A keresztfához megyek, mert máshol nem lelhetek Nyugodalmat lelkemnek. Ott könnyárban leborulok, Bűnterhemtől szabadulok, Hol a bűntelen szenved.Tied vagyok, Jézusom, Megyek keresztutadon, Nyugtot, békét így lelek. A szeretet hozzád kapcsol, Boldog, aki híven harcol - Veled mindig győzhetek!

Szeretettel és tisztelettel hívunk és várunk minden kedves Testvérünket Nagyheti és húsvéti istentiszteleteinkre!

Március 24. Virágvasárnap
10.00 óra (Kistemplom Juhos u. 28.)
Istentisztelet
Presbiterek és Tisztségviselők beiktatása
Születésnapi áldás
Gyermekfoglalkozás

Március 28. Nagycsütörtök
18.00 óra Kistemplom (Juhos u. 28.) Istentisztelet úrvacsoraosztással

Március 29. Nagypéntek
10.00 óra Kistemplom (Juhos u. 28.) Istentisztelet
18.00 óra Kistemplom (Juhos u. 28.) Passióolvasás

Március 31. Húsvét vasárnap Óraátállítás!!!
5.00 óra Virrasztás
Nagytemplomunk (Régi Fóti út 73.) gyülekezeti termében – bejárat a Toldi sor felől

10.00 óra Kistemplom (Juhos u. 28) Istentisztelet úrvacsoraosztással

Április 1. Húsvét hétfő
10.00 óra Kistemplom (Juhos u. 28) Istentisztelet úrvacsoraosztással

Éljük meg együtt a kereszt fényét a feltámadás reményében!

Urnatemetőnk ünnepi nyitvatartása

Március 28. Nagycsütörtök
16.00 – 18.00 óráig

Március 29. Nagypéntek
9.00 – 18.00 óráig

Március 30. Nagyszombat
9.00 – 18.00 óráig

Március 31. Húsvét vasárnap

Április 1. Húsvét hétfő

Kedves Testvérek!

2024. január 28-án, hetvened vasárnapján a Kossuth Rádió élőben közvetíti istentiszteletünket 10:04-kor az 1855-ben felszentelt rákospalotai evangélikus Kistemplomból.

Rákospalotán a reformáció terjedése idején alakult a gyülekezet, mikor is nagyszámú evangélikus szlovák telepes érkezett a törököktől visszafoglalt és szinte teljesen elnéptelenedett területre.
A Gyülekezetünkről bővebben Az Evangélikus Életben (magazin 2024. január 14–21-i 89. évfolyam 1–2. számában), valamint az alábbi linken olvashatnak:

Bemutatkozik a Rákospalotai Evangélikus Egyházközség (evangelikus.hu)

Házasság hete 2024.

Akit párodul melléd rendelt az ég,
Becsüld meg, szorítsd meg kezét,
És ha minden álmod valósággá válik,
Akkor se feledd el, Légy hű mindhalálig!
(Madách Imre)

Szeretettel hívom és várom a házastársakat, leendő házaspárokat, jegyben járókat és párokat 2024. február 25-én 10.00 órakor kezdődő Istentiszteletünkre, melyen Istenünk áldását kérhetik közös életükre, és hálát adhatnak az együtt töltött éveikre.
Ponicsán Erzsébet lelkész

Istentiszteleteinket minden vasárnap 10.00 órai kezdettel a Rákospalotai Evangélikus Kistemplomban tartjuk, melyen online is részt vehetnek.
Gyermekistentiszteletet minden vasárnapon tartunk az Istentisztelettel párhuzamosan.

Kedves Testvérek!

Megtiszteltetés számunkra, hogy a 2024. 01. 28-ai Istentiszteletünket a Kossuth Rádió élőben fogja közvetíteni a Juhos utcai templomunkból.

Igét hirdet Ponicsán Erzsébet lelkész, a liturgiai szolgálatban Erdélyi Csaba lelkész segédkezik.

Erős vár a mi Istenünk!

Page 1 of 24