Szeretetotthon

Bolla Árpád Evangélikus Szeretetotthon

Az Egyházközség az államosított Hunyadi utcai iskoláért kapott kárpótlási összegből a Juhos utcai Kistemplomot körülölelő lelkészlakásokból, gyülekezeti termemből, irodából szeretetotthont alakított ki, amely eredetileg 22 idős, beteg ember számára képes színvonalas ellátást biztosítani nyugodt, békés környezetben. Terveit Pintér Gábor építészmérnök készítette. A munkák koordinálására a gyülekezet létrehozta a Rákospalotai Evangélikus Szeretetotthon Alapítványt, mely az építésre szánt adományokat és a kárpótlásért kapott pénz kezelését, valamint az építkezéshez szükséges munkákat végezte. Az építkezés financiális bázisát a kárpótlási összegen túl a gyülekezeti tagok adományai, a Magyarországi Evangélikus Egyház és a helyi Önkormányzat támogatása, egy telekingatlan értékesítése valamint a felépülő lakrészek elővásárlási összege jelentette.

Az otthon első lakói 2005-ben költözhettek be, de a megnövekedett igények miatt már ekkor elkezdődött az épület bővítése. Az ingatlan belső kertjét Bolla Árpád lelkész úr javaslatára az Evangélikus Hittudományi Egyetem területén lévő Luther-szobor reliefjei díszítik. Az otthon lakói rendszeresen részt vesznek a gyülekezet hitéleti alkalmakat, főként abban az időszakban, mikor ezek a Kistemplomban vannak. Gyülekezetünk tagjai rendszeres látogatói a gondozottaknak. Az otthon korábbi lelkészünk tiszteletére a Bolla Árpád Evangélikus Szeretetotthon nevet viseli.

Szeretetotthon Szeretetothonban trtott szeretetvendégségen a Gyülekezet tagjai